Dalmacja Chorwacja – przez żołądek do serca

Dalmacja Chorwacja - przez żołądek do serca

Wierzymy, że powiedzenie przez żołądek do serca jest najlepszym sposobem na odkrywanie smaków Dalmacji.

  Naszą 4-dniową podróż kulinarną rozpoczniemy w okolicy Omiša, gdzie spróbujemy tradycyjny soparnik. Następnie odwiedzimy Split z jego bogactwem specjałów z ryb. Spróbujemy Gregady i školjke na buzaru.

   Odwiedzimy również malowniczy Brač, na którym Wasze kubki smakowe poznają smak vitalca i wspaniałych miejscowych win. Wielbicielom słodkości z pewnością będzie smakował tort hrapaćuša. Żeby Wasza radość odkrywania smaków Dalmacji była większa nauczymy Was jak przygotować kilka tradycyjnych dań.

    Odwiedzimy uljare - gdzie poznamy prawdziwą królową Dalmacji - intensywnie zieloną oliwę.

     Odwiedzimy antyczną Salonę i spróbujemy antycznych dań - tych samych, które jadł Dioklecjan.

      Pokażemy Wam również rezydencję cesarską w Splicie, która tylko potwierdza fakt, że jak być emerytem to najlepiej cesarskim! Jest to bowiem gwarancja posiadania pięknego domu, z genialnym widokiem na morze i nawet własnych wód leczniczych. Cesarz rzymski Dioklecjan doskonale o tym wiedział. Rezydencja przez wieki stała się sercem dzisiejszego miasta Split…

       Przedstawiony program ma charakter informatywny i nie jest ofertą - uprzejmie prosimy o indywidualny kontakt w celu przygotowania odpowiedniej oferty: info@odkryj-chorwacje.pl.