Split city break w zimie!

split city break

Split city break

split city break

Split, miasto pod ochroną UNESCO z ponad 1700 letnią historią, w tym roku otrzymał ponad
30 prestiżowych nagród
m.in. Champion Turystyki w Chorwacji, Najlepsza Całoroczna Destynacja, Najlepsza City Break Destynacja, Najlepszy Produkt Turystyczny, Simply the Best za Dni Dioklecjana.
Jesteśmy z nich bardzo dumni, bo jest to efekt ciężkiej pracy nas wszystkich! :)

ILIJADA we współpracy ze Wspólnotą Turystyczną miasta Split zaprasza Was w zimie właśnie do Splitu!
Jesteśmy przekonani, że będziecie zadowoleni!

Jak wiecie panuje tu klimat śródziemnomorski więc śniegu nie ma i nie będzie :) Przyjemnych +16
i błękitne niebo z całą pewnnością są interesującą alternatywą dla chmur i zimna.

Split city break

Dla naszych specjalnych Gości przygotowaliśmy programy city break w hotelach w samym centrum miasta w standardzie od *** do *****. Wszędzie będą mogli Państwo zajść piechotą bez konieczności uruchamiania samochodu czy wzywania taksówki.

Każdy z naszych programów obejmuje zwiedzanie Splitu z lokalnym przewodnikiem w języku polskim, z włączonymi biletami wstępu do podziemi Pałacu Dioklecjana, Mauzoleum Cesarskiego i antycznej świątyni Jupitera.

Chcemy zaprosić Państwa także na degustacje oliwy z oliwek oraz tradycyjnych dalmatyńskich win. Będzie okazja do spróbowania wina o światowej sławie, Zinfandela, którego domem jest właśnie Dalmacja.

W naszych programach jest przewidziana wizyta w nowootwartym Muzeum Alki w Sinju. Jak zapewne wiecie Alka, tradycyjny rycerski turniej konny, rozgrywana jest nieprzerwanie już od 300 lat, jako pamiątka zwyciestwa nad Turkami.

Przewidzieliśmy również kolację w kanionie rzeki Cetiny z muzyką na żywo i typowo dalmatyńskim menu. Spróbujecie m.in. soparnika – dania wpisanego na Listę Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO, pasticady, rozaty i domowego chleba z pod peki.

Obowiązkowym punktem zimy w Splicie są również stoiska, kucice, w których możecie znaleźć nie tylko fajne prezenty i pamiątki z podróży, ale i grzane wino.

Jak niezwykła jest atmosfera w Splicie podczas Adwentu możecie zobaczyć na filmie

Share on Facebook