KOBIETY KOBIETOM

W programie: Split, Trogir, Zadar, Šibenik, Nin, Salona, wyspy Pag  i Krapanj, Omiš i okolice – Poljice, Park Narodowy Wodospady Krka i Etnoland.

Przedstawiamy wam program naszego wyjazdu

shutterstock_439987732

Dzień 1

Wyjazd z Warszawy, przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację. Po drodze planowane krótkie postoje.

Dzień 2

Przed południem przyjazd do Chorwacji do miejscowości Nin, gdzie odwiedzimy tradycyjne saliny. Zwiedzanie z przewodnikiem, usłyszymy między innymi, jak powstaje Kwiat soli. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu odwiedzimy wyspę Pag, gdzie będziemy uczestniczyć w warsztatach koronkarskich (koronka z Pagu znajduje się na liście niematerialnego dziedzictwa UNESCO). Zobaczymy Galerię koronki z Pagu, usłyszymy o koronkarkach na Wiedeńskim Dworze. Następnie przejedziemy do Lunu – ogrodu botanicznego – najstarszego gaju oliwnego w basenie Morza Śródziemnego, gdzie rośnie ponad 80000 drzew oliwnych, najstarsze drzewo oliwne ma ponad 1600 lat. Spacer po gaju z przewodnikiem. Następnie przejedziemy do Zadaru, miasta, które w 2016 roku zostało ogłoszone przez belgijski portal European Best Destinations, najlepszą destynacją roku. Zwiedzanie historycznego centrum, nie może również zabraknąć koncertu organowego, niezwykłego, gdyż grać nam będę fale na organach morskich. Dla chętnych degustacja lodów w przepięknej scenerii zachodu słońca, który według Hitchcocka w Zadarze jest najpiękniejszy na świecie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejedziemy do Parku Narodowego Krka – dolny i górny tok rzeki (wodospady Skradinski Buk, Roški slap oraz punkt widokowy nad wyspeką Visovac). Wizyta w Etnolandzie, pierwszym tego typu parku tematycznym w Chorwacji, gdzie możemy zobaczyć, jak dawniej żyło się w Dalmatyńskiej Zagorze – opowieści o życiu i roli kobiet w Dalmacji przed stu laty, degustacja dalmatyńskiego pršuta. Następnie odwiedzimy winnicę, gdzie uprawia się tradycyjne szczepy winorośli. Spacer po winnicy i degustacja wina z przekąskami. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu odwiedzimy wyspę Krapanj – zwiedzanie muzeum gąbki morskiej. Następnie powrót na ląd i zwiedzanie z przewodnikiem malowniczego Szybenika z katedrą św. Jakuba (UNESCO). Zwiedzanie średniowiecznej twierdzy Barone z przepięknym widokiem na Šibenik i okoliczne wyspy.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu odwiedzimy antyczną Salonę – zwiedzanie stanowiska archeologicznego z przewodnikiem ze szczególną uwagą poświęconą życiu kobiet w czasach antycznych.

Przejazd do Trogiru (UNESCO) – zwiedzanie historycznego centrum miasta. Następnie udamy się na kurs gotowania dalmatyńskich dań (dla chętnych, dodatkowo płatne ok.60 euro/os). Razem z kucharką udamy się na targowisko, aby zakupić potrzebne produkty do przygotowania posiłku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Dzień w Poljicach – zapoznanie się z historią Republiki Poljica, zwiedzanie miejsc związanych z bohaterkami regionu – wizyta w domu rodzinnym Mili Gojsalić. Punkt widokowy na kanion rzeki Cetiny w miejscowości Gate. Degustacja soparnika – tradycyjnego dania regionu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 8

Po śniadaniu udamy się do stolicy regionu Splitu na tematyczne zwiedzanie miatsa – Split w oczach kobiet (zwiedzanie pałacu Dioklecjana (UNESCO), wysłuchanie krótkiego koncertu klapy (UNESCO – niematerialne dziedzictwo), wizyta w Muzeum Etnograficznym – wejście na Vestibul, degustacja miejscowych deserów, rozmowy o dzisiejszym życiu kobiet). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez Chorwację, Słowenię, Austrię i Czechy.

ŚWIADCZENIA:

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video) według programu, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach *** lub ** w miejscowościach nadmorskich w Chorwacji, wyżywienie: śniadania, obiadokolacje (7 śniadań,7 obiadokolacji), opiekę pilota, ubezpieczenie KL (10000 euro) i NNW (1000 zł) – TU Signal Iduna, podatek VAT marża, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Podczas wycieczki bezpłatne wykłady doświadczonego lekarza ginekologa z Centrum Zdrowia Kobiety Ultramedica w Legionowie poświęcone kobiecie, obejmujące zagadnienia z profilaktyki i leczenia chorób kobiecych.

DLA KAŻDEJ Z UCZESTNICZEK BEZPŁATNE BADANIE GINEKOLOGICZNE W CENTRUM ZDROWIA KOBIETY ULTRAMEDICA W LEGIONOWIE.

Szczegóły w Ultramedica  www.umedica.pl

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej 1-1EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie – 121 euro + 7,7 euro taksa klimatyczna, płatne obligatoryjnie pilotowi na miejscu.

 

UWAGI
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie z  zachowaniem wszystkich punktów programu.
Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych, na miejscu lokalni przewodnicy.
Realizacja wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu).