Aktywna turystyka

Chorwacja aktywna turystyka

  Naszym Gościom dobieramy atrakcje sportowe zgodnie z ich preferencjami.

  Chorwacja aktywna turystyka

  Żeglowanie
  Lato w Chorwacji gwarantuje słoneczną pogodę. Zapraszamy wszystkich wielbicieli morza i tych, którzy mają uprawnienia do samodzielnego żeglowanie i tych, którym będzie towarzyszył profesjonalny skipper czy kucharz gotujący wyśmienite dalmatyńskie potrawy.

   Nurkowanie
   Podwodny świat daje zupełnie inną perspektywę… błękit wody… ryby wesoło przepływające koło nurka… promienie słoneczne, które oświetlają podwodny świat… a gdyby tak jeszcze poszukać … zatopionych statków lub koralowców?
   ZAPRASZAMY na kursy PADI Open Water Diver

    Połów ryb
    Coraz częściej Goście przyjeżdżają, aby cieszyć się spokojem i łowić ryby
    w czystych wodach Adriatyku.

    Chorwacja aktywna turystyka

    Gra w golfa
    Prawdziwe pochodzenie golfa jako dyscypliny sportowej nie jest jasne – niektórzy twierdzą, ze pochodzi ze Szkocji inni, że z Holandii, a jeszcze inni, że pierwsi byli Chińczycy. Jedno jest pewne w Chorwacji golf pojawił się początkiem XX wieku. W 1927 rok założono w Zagrzebiu pierwszy Klub golfa, a 4 lata później wybudowano pierwsze pole do gry z 9 dołkami.
    Współczesna Chorwacja proponuje Gościom zainteresowanym grą golfem kilka profesjonalnych terenów z 18 dołkami, a także miejsca doskonałe do nauki gry.

     Jazda konna
     Zwiedzanie świata na końskim grzebiecie to niezwykła frajda. Wielbiciele jazdy konnej mogą wybrać się na kilkudniową wyprawę lub na wycieczkę jednodniową, wszystko po to by odkryć piękno Chorwacji…
     Tym którzy wolą jednak podziwiać konie z bezpiecznej odległości polecamy – wizytę w stajni w Đakovie, gdzie hoduje się konie lipicańskie (zobacz tutaj). Polecamy również tradycyjną ALKĘ odbywającą się w Sinju w pierwszą niedzielę sierpnia każdego roku. Wielbicielom jeździectwa polecamy także wycieczki do Parku Narodowego Krka oraz brzegami rzeki Cetiny

     Chorwacja aktywna turystyka

     Wycieczki górskie
     Masywy górskie, z których roztacza się niezwykły widok na spokojne wody Adriatyku czy jaskinie pełne stalaktytów
     i stalagmitów – oto jest pytanie…
     Wielbiciele pieszych wędrówek doskonale poczują się
     w chorwackich parkach narodowych: Učko, Sjeverni Velebit czy Paklenica. Doskonałym miejscem na spacer jest również Gorski Kotar pełen naturalnego piękna. Wspinaczy skałkowych niewątpliwie zainteresuje Park Narodowy Paklenica. Szczególnym miejscem jest prywatna jaskinia Vranjača, która znajduje się zaledwie 15 km od Splitu (zobacz tutaj)